Реформа місцевого самоврядування: до спільної позиції щодо статусу місцевих радників

13 грудня у Києві (Україна) Конгрес та Асоціація міст України (АМУ) організували круглий стіл на тему «Перспективи і становище місцевих радників в Україні». Круглий стіл зібрав представників місцевих рад та мера з 25 українських органів місцевого самоврядування з метою досягнення спільної позиції щодо змін до законів про статус місцевих рад та місцевого самоврядування, який АМК подасть до Верховної Ради України. Їх підтримали учасники групи незалежних експертів Конгресу Європейської хартії місцевого самоврядування.

Рекомендації, спрямовані на вдосконалення українського законодавства, пропонують запровадити принципи прозорості та підзвітності, а також краще визначити роль місцевих радників. Ці зміни повинні запобігти зловживанню виборчими правами, такими як оппортуністичні зловживання та надмірна фрагментація політичної партійної системи. Крім того, учасники обговорили проект виборчого кодексу, перегляд якого вважається необхідним, щоб уникнути будь-яких викривлень у місцевих виборчих округах.

Конгрес нещодавно опублікував довідник з питань неправильного використання адміністративних ресурсів у територіальних виборах, що підриває демократію та виборчі процеси. Рекомендації Конгресу щодо виявлення конкретних випадків зловживання детально описані в цьому посібнику, а також запобіжні заходи щодо сприяння суспільній етиці, прозорості та чесності.

Круглий стіл на тему: «Перспективи стану місцевих радників в Україні» було організовано у рамках проекту «Зміцнення демократії та зміцнення довіри на місцевому рівні в Україні», що виконується в рамках Плану дій Ради Європи на 2018-2021 роки . Мета полягає в тому, щоб покращити якість місцевої демократії в Україні шляхом зміцнення інституційних структур та підтримки місцевої влади.