Всеукраїнська акція 'Україна без Тимошенко і Януковича!'
27.05.2010
Про нас
Статутні документи
Регіональні відділення
Пряма мова
Аналітика
Приєднатися
Зворотній зв'язок

Контакти
Адреса:
Україна, м. Київ,
пр-т Героїв Сталінграда, 24
Поштова адреса:
Київ 01001, а/с 95

Тел:   044 228-80-80
Факс: 044 467-80-30
Електронна пошта:Прес-служба:

Телефон:
+38 044 464-05-78
Електронна пошта:
 
 

Вхід на сайт:

Геннадій Задирко: «Народна влада» - за пропорційну систему з відкритими партійними списками на місцевих виборах

Виступ народного депутата України, заступника голови партії «Народна влада» Геннадія Задирка на парламентських слуханнях: «Реформування законодавства України про місцеві вибори в інтересах територіальних громад»

Шановні учасники парламентських слухань, шановні присутні та глядачі!

Перш за все, хочу наголосити - виборчу систему потрібно розбудовувати з прицілом на майбутню адміністративно-територіальну реформу. Адже багато складнощів виборчого процесу, віддаленість місцевих рад від громад пов’язані саме з застарілою чотирирівневою системою: область-місто-район-село. Цю систему необхідно змінювати на іншу, в якій найнижчими рівнями рад будуть: районна в області рада і міськрада в містах.

А тепер безпосередньо до процесу місцевих виборів. Існують різні підходи щодо побудови виборчої системи до органів місцевого самоврядування. Важливо аби ми, зробивши крок до пропорційної системи виборів на всіх рівнях, не розвернулися на 180 градусів у інший бік, повернувши повністю мажоритарну виборчу систему.

Адже таке хитання призведе до того, що замість нехай навіть і мінімального історичного прогресу, ми просто стоятимемо на місці.

Пропорційна система на місцевих виборах все таки стимулює розвиток партійних осередків на місцях. Поволі почали вибудовуватися партії «з низів». І в цьому питанні нам не можна рівнятися на країни Західної Європи, які мають усталені традиції політичного різноманіття та партій як інституту громадянського суспільства.

Знищивши під корінь пропорційну систему на місцях, ми не стільки закріпимо зв’язок «місцевий депутат - громада», скільки перекреслимо розвиток середніх партій як суб’єктів політичного життя, їх реальну низову організованість. Адже ми пам’ятаємо і знаємо, хто «проходить» на мажоритарних округах, під кого створюють ті округи і хто реально керує тими депутатами-мажоритарниками на місцях! Всі вони були залежні від міських та інших голів, які до реформи 2006 року фактично керували ними, купували їх посадами та виділенням грошей.

Проблема не у формі, а в змісті. Тобто не в партійних списках, а в їхньому наповненні, в якості самих депутатів. Тому необхідно залишити пропорційну систему, але зробити її відкритою. Саме за це і виступає партія «Народна влада», заступником голови якої я є - за пропорційну систему з відкритими партійними списками.

Переконаний, пропорційну систему та місцеві партійні організації як суб’єкти виборчого процесу потрібно зберегти! При цьому ліквідувати перекоси, до яких призвела нині існуюча пропорційна виборча система з закритими партійними списками.

Необхідно впровадити відкриті партійні списки на місцях. Кожна партія у відповідну місцеву раду пропонує список кандидатів у депутати. Виборець, мешканець відповідної громади, у списку партії, прихильником якої він є, обирає кандидата в депутати. А відповідна окружна комісія, визначивши, скільки мандатів отримує певна місцева партійна організація, розташовує кандидатів у списку згідно з кількістю набраних голосів, що унеможливлюватиме продаж місць у списку або прихід до місцевих рад радикальних маргіналів чи грошових мішків.

У цьому контексті варто зауважити, що нам не потрібно боятися книжечки замість виборчого бюлетеня. Та й організаційних проблем з виготовлення книжечки немає!

Також вважаю за необхідне скоротити кількість депутатів відповідних місцевих рад вдвічі, що давно назріло.

І наостанок: міського голову має обирати більшість громади, що беруть участь у голосуванні. Адже інакше ті, хто мають адмінресурс, просто консервуватимуть владу. Так, другий тур виборів міського голови з-поміж двох кандидатів, які набрали відносно інших найбільшу кількість голосів, має багато недоліків, але, на жаль, у нашій державі поки що це є кращий варіант.

Дякую за увагу!
 


Прес-служба , 14.05.10
109
 Версія для друку 


Коментарі

Стрічка новин
 27.05.10
Анонс. 27 травня Йосип Вінський відвідає Миколаїв
Читати далі »
Архів
« Травень 2010 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
© 2009 партія
"Народна влада"
• Головна  • Події  • Дайджест  • Фото  • Аудіо/Відео  • Блоги 
Розробка сайту: Spidy        Дизайн: IVK